Wind Experts > Poland

WEŹCIE UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWEJ KAMPANII EDUKACYJNEJ

Międzynarodowa kampania edukacyjna Winds Experts oferuje darmowe zadania edukacyjne dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat w trzech biorących w inicjatywie krajach: Hiszpanii, Szkocji i Polsce.

NA CZYM POLEGA KAMPANIA?

Na korzystaniu z filmów edukacyjnych oraz nowoczesnych materiałów interaktywnych przygotowanych przez zespół specjalistów, które udostępnimy nauczycielom.

Na każdą z nich przewiduje się ok. 45 minut, zatem nauczyciel może wybrać, kiedy i jak udostępnić je uczniom.

Kampania składa się z dwóch sesji edukacyjnych, w ramach których nauczyciele otrzymują hasło dostępu do interaktywnego przewodnika z łączami do wszystkich materiałów edukacyjnych niezbędnych do realizacji tych sesji.

Dodatkowo proponujemy międzynarodowy konkurs edukacyjny dla wszystkich zarejestrowanych placówek w trzech krajach uczestniczących w inicjatywie.

Merytoryczna kampania edukacyjna o wymiarze międzynarodowym, w której uczestnicy czują się jak bohaterzy biorący udział w wesołych konkursach z fantastycznymi nagrodami, które można zdobyć jako grupa.

WESOŁE INFORMACYJNE SESJE EDUKACYJNE

Docieramy do uczniów za pomocą metodologii opartej o zabawę

Chcemy motywować uczniów do nauki, stosując w roli pierwszorzędnego narzędzia edukacyjnego grywalizację oraz w kreatywny sposób przekładając poznaną teorię na praktykę. 

SESJA 1

Energia jest wszędzie

Film edukacyjny z zabawnym edukatorem w roli głównej pokazuje uczniom przyczynę i bieżącą rzeczywistość zmian klimatu, a jako bardzo ważne rozwiązanie tego problemu prezentuje energię odnawialną. 

Uczniowie mogą wcielić poznaną teorię w praktykę dzięki uzupełniającym zasobom i materiałom edukacyjnym! 

SESJA 2

Zwrot ku zrównoważonemu rozwojowi
W filmie edukacyjnym w ramach drugiej sesji edukator analizuje temat energii odnawialnej, a konkretnie interesujące realia energii z morskich farm wiatrowych: atrakcyjnie pokazuje, na czym ona polega i jakie ma zalety.

ostateczne wyzwanie

Ostatnim wyzwaniem dla uczniów i uczennic będzie fascynująca i pełna przygód misja edukacyjna w grupach powiązana ze wszystkimi tematami omówionymi w filmach. W jej trakcie uczestnicy muszą zmierzyć się z różnymi testami oraz wykazać się przy tym swoimi umiejętnościami i wiedzą. 

Niezwykle ciekawy sposób na naukę i zabawę!

CHCECIE WZIĄĆ UDZIAŁ? ZAREJESTRUJCIE SIĘ!

Jeśli wraz ze swoją szkołą wziąć udział w konkursie Wind Expert, zarejestrujcie się, korzystając z poniższego formularza:

Rejestracja do programu na rok 2021 jest już zamknięta, ostateczny termin przeprowadzenia warsztatów edukacyjnych i wzięcie udziału w konkursie to 31 marca 2022 roku.

W przypadku potrzeby dodatkowych informacji, prośba o kontakt:

MATERIAŁY I ZASOBY EDUKACYJNE

Zapewniamy nauczycielom wszystko, co niezbędne uczniom do opanowania informacji na temat zmian klimatu i energii odnawialnej podczas lekcji. Materiały edukacyjne opracowane przez specjalistów oraz dostosowane do wykorzystania w ramach programu nauczania w szkołach według innowacyjnego modelu edukacyjnego STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria i matematyka). 

Aby móc skorzystać z materiałów i zasobów udostępnianych placówkom uczestniczącym w kampanii, wprowadź swoje indywidualne hasło podane przy rejestracji.

KONKURS EDUKACYJNY

Nauka, kreatywność, zabawa i innowacja

Na zakończenie kampanii można wziąć udział w konkursie edukacyjnym utrwalającym wiedzę zdobytą podczas sesji i polegającym na skonstruowaniu turbiny wiatrowej z materiałów pochodzących z recyklingu.

Turbiny te będą budowane w grupach. Każda grupa będzie musiała przygotować film pokazujący przebieg konstruowania takiej turbiny i wyjaśniający towarzyszące temu kroki. Będzie musiała także wyjaśnić, dlaczego to jej propozycja powinna zwyciężyć.

Za najlepsze turbiny wiatrowe grupy uczestniczące w konkursie otrzymają wspaniałe nagrody!

Wiatr nie zna ograniczeń, a Wy? Podejmijcie wyzwanie zaprojektowania i uruchomienia repliki turbiny wiatrowej używanej w przybrzeżnych instalacjach, wykorzystując do tego materiały pochodzące z recyklingu. A co, jeśli taka turbina zadziała? Pozostanie jedynie się cieszyć! Zostaniecie wysoce innowacyjnymi inżynierami.

Potraficie sami stworzyć turbinę wiatrową? Nie dajcie się prosić. Wyzwanie właśnie się rozpoczyna!

Chcecie sprawdzić już stworzone projekty?

Projekty przesłane przez szkoły można obejrzeć na kanale Ocean Winds w portalu YouTube.

Obejrzyjcie film i zainspirujcie się!

Uzyskaj dostęp do materiałów i zasobów edukacyjnych

NAGRODY DLA ZWYCIĘSKIEJ DRUŻYNY

  • iPad 2021 (64GB) dla każdego dziecka z drużyny, która wygra konkurs.

 

  • 7000 złotych dla wygranej szkoły

NAGRODY DLA ZWYCIĘSKIEJ MIĘDZYNARODOWEJ DRUŻYNY

Zwycięski zespół z Wielkiej Brytanii będzie rywalizował z laureatami z innych krajów. Najlepszy projekt otrzyma:

  • 7.000 złotych dla zwycięskiej szkoły.

Jak wziąć udział w konkursie?

Wyślij wideo swojego projektu za pośrednictwem WeTransfer na adres e-mail: